Žalias kamuolys

Krepšinio naujienos

Saboniui – dar vienas pripažinimas: išrinktas į pirmąją Ispanijos krepšinio šlovės muziejaus laidą

Saboniui – dar vienas pripažinimas: išrinktas į pirmąją Ispanijos krepšinio šlovės muziejaus laidą

Geriausiam visų laikų Lietuvos krepšininkui bei šalies krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui – dar vienas garbingas įvertinimas.

Sabonis buvo išrinktas į pirmąją Ispanijos krepšinio šlovės muziejaus laidą, kurią sudarė Ispanijos krepšinio federacija bei dienraštis AS.

Sabonis į Ispanijos krepšinio šlovės muziejų pateko užsieniečio kategorijoje bei dabar yra vienintelis ne iš Ispanijos kilęs, tačiau šios šalies krepšiniui nusipelnęs žmogus. Apdovanojimų ceremonija vyks kitų metų pavasarį.

Komisijoje, išrinkusiuoje Ispanijos krepšiniui nusipelniusius žmones, buvo 13 narių. Ją sudarė buvę žaidėjai, ACB lygos atstovai, treneriai, teisėjai bei po tris AS ir Ispanijos krepšinio federacijos atstovus, tarp kurių yra ir prezidentas Jorge Carbajosa.

„Vienas geriausių visų laikų krepšininkų Ispanijos lygoje praleido šešis sezonus. Su Madrido „Real“ jis laimėjo du Ispanijos lygos titulus ir po vieną Ispanijos karaliaus taurės bei Eurolygos titulą.

Nuo 1995-1996 m. sezono Saboniui priklauso surinktų naudingumo balų rekordas, kuomet mačą su Korenos „Ourense“ jis paliko savo sąskaitoje turėdamas 66 naudingumo balus. Savo įspūdingų laimėjimų dėka, Sabonis 2011-aisiais buvo įtrauktas į FIBA šlovės muziejų.

Jis laimėjo aukso medalį olimpinėse žaidynėse, pasaulio bei Europos čempionatuose ir šiuo metu eina prezidento pareigas Lietuvos krepšinio federacijoje“, – pranešime rašoma apie Sabonį.

Į Ispanijos krepšinio šlovės muziejų taip pat pateko šie žaidėjai: Juanas Carlosas Navarro, Amaya Valdemoro, Emiliano Rodriguezas, Juanas Antonio San Epifanio bei Juanas Antonio Corbalanas.

Trenerių kategorijoje laurus susirinko Pedro Ferrandizas bei Maria Planas. Į šlovės muziejų buvo įtrauktas ir arbitras Miguelis Angelis Betancoras. Vienintele komanda, įtraukta į šlovės muziejų tapo 1993-iųjų Ispanijos moterų rinktinė, kuri šalies krepšinio istorijoje iškovojo pirmąjį aukso medalį Europos čempionate.

Pagerbimo susilaukė ir jau penki Anapilin iškeliavę bei krepšiniui nusipelnę žmonės: Antonio Diazas Miguelis (27-erius metus treniravo Ispanijos rinktinę), Fernando Martinas (pirmasis ispanas NBA), Anselmo Lopezas (žaidėjas, treneris), Maribel Lorenzo (krepšininkė), Andresas Montesas (žurnalistas ir komentatorius).


Šaltinis basketnews.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *