Žalias kamuolys

Krepšinio naujienos

Jasikevičius: apie naujoko paieškas ir blogos komandos požymį

Jasikevičius: apie naujoko paieškas ir blogos komandos požymį

Kauno „Žalgiris“ (3-6) Eurolygoje patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės nusileisdamas Atėnų „Panathinaikos“ ekipai.

Prieš šį mačą „Žalgiris“ pranešė, kad su Alexu Perezu pradėjo sutarties nutraukimo darbus.

„Yra išleistas klubo pareiškimas. Dabar klubas turi daugiau kalbėti, o ne aš“, – nuo komentarų atsisakė treneris.

Kokis pamainos dabar „Žalgiris“ ieškos?

„Geriausią įmanomą, kad tik padėtų. Gynėjų grandyje turime universalumo, galime žaidėjus judinti per pozicijas iš pirmos į antrą, iš antros į trečią ir iš trečios į ketvirtą. Yra toks momentas, kad nėra žaidėjų. Žinome, kad, ko gero, finansiškai nieko nepermušime. Svarbiausia išsirinkti tokį variantą, kuris mums ir padėtų ir įeitų į rotaciją.

Labai gaila dėl Roko Jokubaičio, kuris buvo įmestas į ugnį. Jis LKL rodo solidų žaidimą, jam nėra lengva išeiti prieš tokią auditoriją. Jis tikrai deda gerus žingsnius į priekį ir manau, kad gaus šansų. Esu įsitikinęs, kad žais geriau nei šiandien. Žiūrėsime“, – sakė treneris.

 

Jasikevičius taip pat atskleidė, kad „Žalgiris“ neieško konkrečios pozicijos gynėjo.

„Geriausiai pasakyti angliškai – „best available“ (geriausias rinkoje – aut. past.)“, – teigė Šaras.

Kauniečiai nesustabdė Nicko Calatheso, kuris per 27 minutes pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 32 naudingumo balus.

„Tikrai pralaimėjome svarbias rungtynes. Tokio svarbumo rungtynėse aš pasigedau energijos ir kažkiek to lupimosi. Mes labai daug ką norėjome išspręsti puolimu, o tai pasako pražangos ir nesusikalbėjimai. Mes su daug kuo negalime žaisti 80-ies pelnytų taškų rungtynių. Apie tai kalbėjome jau daug kartų.

Calatheso pasirodymas yra įspūdingas. Jis pataikė labai daug sunkių tritaškių. Trečiajame kėlinyje atrodė, kad pradėjome geriau gintis, bet vis tiek sumetė labai daug sunkių metimų. Reiškia, kad kažkur nesuveikė taktika. Jeigu statistika yra 19 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų, tai yra blogai. Nesuprantu mūsų tokių didelių svyravimų. Man neįeina į galvą, kodėl galime taip gerai žaisti vieną pusę, o kitą žaidžiame taip prastai. Tokio svarbumo rungtynėse aš pasigedau fiziškesnės pradžios. Iš kitos pusės, galbūt ir buvome pasiruošę kautis, bet kai padarai 10 klaidų ir prameti 15 metimų iš po krepšio, tai yra baisūs skaičiai. Kaip mes dar išlikome rungtynėse…“ – teigė treneris.

– Ar pirmoje pusėje buvo daug žaidėjų dvejonių?
– Taip. Man labiau nepatiko mūsų energija, atrodėme lyg dirbantys darbą. Tikrai antroje pusėje mūsų planas labiau pasiteisino. Jis išliko toks pat. Kas mums per galvą, tai 10 klaidų, nes „Panathinaikos“ lengvai pabėgo. Iš kitos pusės, sugebėdavome pramesti iš po krepšio. 15 pramestų metimų iš zonos pirmoje pusėje. 16 pramestų tritaškių rungtynėse. Nelabai daug jų buvo sunkių. Kartais reikia pataikyti. Ką pasakiau žaidėjams – mes negalime būti ta komanda, kuri užsikuria nuo gero puolimo. Čia yra blogos komandos požymis.  Gera komanda, fizinis žaidimas, klaidos, disciplina. Tai yra visi dalykai, kuriuos galime kontroliuoti, bet visus juos pirmoje pusėje padarėme blogai.

Antroje pusėje suklydome tris kartus, tai puikus skaičius. Protingai atakavome varžovus. Tos pačios bėdos, laba svyruojame. Mane jaudina treti kėliniai. Taip, pirma pusė buvo blogai, bet po pertraukos išeini, nusiramini, treneris pasako, kas buvo negerai. Nei dabar tai jaučiau, nei Pirėjuje, nei kažkada anksčiau su „Barcelona“ ar panašiai.

– Pirmoje pusėje LeDay žaidė puikiai, bet antroje pusėje aikštėje praleido kur kas mažiau laiko. Kodėl taip nusprendėte?
– Antroje pusėje mes už juos geriau žaidėme. Kūrėsi žaidimas. Jis tik du mėnesius komandoje ir dar neperpratęs sistemos. Taip, daug ką padaro, turi tokią nerealų jausmą įmesti taškus ir tai yra labai gerai. Labai daug blogų sprendimų. Bet Zachas yra savo linijoje, tik reikia gerinti žaidimą puolime ir gynyboje. Jam tai yra sakoma, viskas rodoma, visi dalykai yra tie patys. Reikia dėti žingsnius į priekį. Plius antroje pusėje Jockas Landale’as žaidė gerai ir manau, kad Luko bei Jocko duetas buvo nuostabus.

– Kiek žaidimo tėkmę keitė 8 taškus pelnęs Georgios Papagiannis?
– Nelabai, vis tiek daug kas prasidėjo nuo Calatheso. 19 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų yra netoli 50 taškų iš jo rankų. Papagiannis daug prisidėjo, bet buvo labai daug mūsų klaidų.

– Iki pertraukos 10 klaidų, o iš jų 6 buvo padarytos įžaidėjų. Kaip jums žaidimo organizavimas?
– Pirma pusė – labai bloga, antra – nuostabi. Jeigu mes pagalvojame apie įžaidėjų skaičius, tai neatrodo blogai. 10 rezultatyvių perdavimų, tad iš jų rankų išėjo apie 45 taškai. Kaip ir būtų normaliai, bet… Mes negalime žaisti virš 80 taškų. 86 taškai namuose yra per daug.

– Milaknis likus dviem sekundėms turėjo pramesti baudą?
– Taip.

– Kaip komandoje pakelti fiziškumą?
– Kartais būna, kad fiziškumas arba jo trūkumas yra arba logiškas, arba nelogiškas. Mes keičiamės, taip pat ir varžovai. Likęs prieš mažesnį turi dominuoti, turi prašyti kamuolio ir pasiimti. Čia yra kontroliuojama. Mes negalime kontroliuoti, kad Papagiannis, Tomičius ir Milutinovas yra didesni už Jocką ir Zachą. Mes negalime turėti tokių žaidėjų. Tai nėra kontroliuojame. Mes laukiame, kol Jockas daugiau pavalgys, daugiau pasportuos, ir galbūt bus toks, koks buvo Brandonas.

– Kaip vertinate Jocko tobulėjimą?
– Gerai vertinu. Matau, kad nori, kad yra atsidavimas. Reikia jo laukti. Ir jis duoda, duoda. Nigelas duoda, Zachas duoda. Norint skinti pergales mums reikia, kad duotų daugiau. Ar jie gali duoti daugiau? Tai yra logiškas procesas. Taip, jie yra stumiami, mokomi. Jie nori. Žiauriai noriu. Esu įsitikinęs. Tas pats Gebenas. Super. Galbūt reikia daugiau žaisti, bet čia ateis vėliau. Žiauriai patenkinti.


Šaltinis basketnews.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *