Žalias kamuolys

Krepšinio naujienos

Derbių fanas Grigonis smerkė sirgalių muštynes: „Apsauga turi prisiimti atsakomybę“

Derbių fanas Grigonis smerkė sirgalių muštynes: „Apsauga turi prisiimti atsakomybę“

Kauno „Žalgiris“ šiandien išliko vienintele nenugalėta Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipa, tačiau susitikimą aptemdė fanų muštynės. Apie tai po rungtynių prakalbo ne tik Šarūnas Jasikevičius, bet ir Marius Grigonis.

„Nei tų, nei anų negalima teisinti, nes čia yra juokinga. Prie aikštelės mėto alų, visus aplaisto, netgi nekaltus žmones. Ir vieni, ir kiti turi susitvardyti, nes jei pirmosiose eilėse sėdėtų sirgaliai su vaikais, o vaikus aplietų ar užgautų, tai kaip viskas atrodytų? Manau, kad reikia pagalvoti apie tokius dalykus“, – situaciją komentavo krepšininkas.

Po ilgosios pertraukos prabėgus keliolikai sekundžių, būrys „Žalgirio“ sirgalių susimušė su keliais „Ryto“ sirgaliais, buvusiais visai šalia tuščios B tribūnos. Kol fanai daužėsi kumščiais šalia aikštės, jų nesustabdė nė vienas pareigūnas – jų įvykio vietoje tiesiog nebuvo.

„Nesijautė nesaugumas. Juk neateis ir neduos į galvą, nebūna taip. Alaus kvapą užuodžiau, vos į aikštę neišsiliejo alus. Apsauga turi prisiimti atsakomybę, nes negali taip būti. Tai nėra malonu. Aš nežinau, kas pasakytų, kad tai yra gerai, kad vienus fanus sumušė ar kitus fanus sumušė. Nėra gerai. Smagu, kai jie rėkauja skanduotes, bet toks ir turi būti tų fanų mūšis“, – kalbėjo Grigonis.

Konfliktas kilo po to, kai apie 10-20 „Žalgirio“ fanų atėjo nusifotografuoti prie tuščios B tribūnos, o tai nepatiko šalia buvusiems „Ryto“ fanams. Šiandien „Ryto“ ultrų tribūna buvo tuščia dėl grupuotės sprendimo boikotuoti jų palaikomos komandos dvikovas su „Žalgiriu“.

Pasak Grigonio, „Siemens“ arenoje šiandien buvo žymiai ramiau, tačiau B tribūnos atstovų gynėjas nepasigedo.

„Aš tai tikrai nepasigedau B tribūnos. Nesigilinau, kas jiems buvo. Jie serga už „Rytą“ ir čia yra jų reikalas. Man atrodo, kad varžovams tik geriau, kai nėra tų pagrindinių fanų, kurie skanduoja“, – sakė „Žalgirio“ snaiperis.

„Žalgirį“ Vilniuje sekmadienio vakarą palaikė 300-400 ištikimiausių sirgalių, todėl Grigonis suskubo pasidžiaugti jų aktyvumu ne tik sostinėje, bet kituose išvykose mačuose.

„Visada, kad ir kur važiuotume, mes turime fanų būrį, – kalbėjo žalgirietis. – Nežinau, kas gali pasigirti tokiais fanais. Lietuvoje – tikrai niekas, Europoje – irgi nežinau. Bet kur žaisdamas girdėsi „žalia-balta“ ar kitas skanduotes. Tai tikrai labai malonu. Tegul kitos komandos to pavydi.“

„Esu užaugęs su šiais derbiais, todėl pergalė tikrai daug ką reiškia. Galbūt pastaruosius kelis metus viskas atrodo kiek kitaip, bet prieš „Rytą“ laimėti visada yra labai malonu“, – saldų pergalės skonį įvardijo Grigonis.

Grigonis per 20 minučių pelnė 3 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas ir tiek pat kartų pats pažeidė taisykles, taip surinkdamas 4 naudingumo balus.

Kaip pergalės priežastį krepšininkas išskyrė gynybinę sistemą, kuria netikėtai užklupo Vilniaus komandą.

„Daug keitėmės ginamaisiais ir taip juos išmušėme iš vėžių, bandėme kietai žaisti. Jie irgi kietai žaidė, bet mes turbūt geriau tai išnaudojome“, – kalbėjo Grigonis.

Krepšininko komentaras:


Šaltinis basketnews.lt