Žalias kamuolys

Krepšinio naujienos

Akistatoje su Gobertu – Jono Valančiūno ir „Grizzlies“ triumfas

Jonas Valančiūnas buvo šalia dvigubo dublio, o Memfio „Grizzlies“ (5-7) NBA čempionate namuose šventė pergalę. Lietuvio klubas 107:106 (23:26, 30:22, 24:31, 30:27) įveikė Jutos „Jazz“ (8-4) krepšininkus.

Nugalėtojams Valančiūnas per 29 minutes įmetė 10 taškų (4/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, du sykius suklydo ir tris kartus pažeidė taisykles.

Valančiūnas susigrūmė su Prancūzijos rinktinė centru Rudy Gobertu, kuris dominavo aikštėje. Prancūzas per 36 minutes įmetė 23 taškus (9/11 dvit., 5/7 baudos), atkovojo 17 kamuolių ir blokavo net 5 metimus.

Tiek Valančiūno, tiek ir Goberto +/- rodiklis buvo identiškas – +10.

Iki mačo pabaigos likus pusantros minutės Ja Morantas dvitaškiu „Grizzlies“ suteikė dviejų taškų pranašumą (107:105), o likus 53 sekundėms Rudy Gobertas pataikė tik vieną baudą. Per likusį laiką nė viena ekipa taškų nepelnė.

Šiose rungtynėse į Memfį pirmąjį kartą sugrįžo Mike’as Conley, kuris „Grizzlies“ garbę gynė nuo 2007 iki 2019 metų. Įžaidėjas pelnė 15 taškų (3/11 dvit., 2/8 trit., 3/5 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Geriausiai „Jazz“ gretose pasirodęs Donovanas Mitchellas pelnė 29 taškus, pataikydamas 8 dvitaškius iš 13, visas 10 baudų, tačiau tik 1 tritaškį iš 8.

„Grizzlies“: Ja Morantas 25 (8 rez. perd.), Dillonas Brooksas 20, Kyle’as Andersonas 13, Jae Crowderis 11 (10 atk. kam.), Brandonas Clarke’as ir Jonas Valančiūnas (4/5 dvit., 8 atk. kam.) po 10.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 29 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Rudy Gobertas 23 (9/11 dvit., 17 atk. kam., 5 bl.), Bojanas Bogdanovičius 20, Mike’as Conley 15.